021-56437828
info@hik24.ir

سوالات متداول

روش فارسی سازی دستگاه های HDTVI چگونه است ؟

فایل مربوط به دستگاه خود را از  مرکز دانلود فریمور دانلود کنید،  سپس از حالت فشرده خارج نمایید و از ۲ طریق شبکه ویا از طریق پورت USB توسط USB Flash فایل مورد نظر را در قسمت maintenance Upgrade  معرفی کنید سپس آپگرید کنید ، حتما بعد از پایان آپگرید یک بار دستگاه راربوت کنید سپس تنظیمات را انجام دهید.

استفاده از میکروفن در دوربین های تحت شبکه چگونه انجام می شود ؟

اتصال و انتقال صدا در سیستم های تحت شبکه بر خلاف سیستم های آنالوگ تنها از طریق دوربین ها انجام می شود ، به اینصورت که یا خود دوربین ها دارای میکروفن داخلی باید باشند و یا ورودی Audio داشته باشند ، در سیستم های تحت شبکه به تعداد دوربین ها می توان صدا داشت . بعد از اتصال میکروفن به دوربین باید روی Browser نحوه انتقال را روی Video/Audio قرار دهیم. در غیر اینصورت صدا انتقال داده نخواهد شد.

روش ذخیره سازی بر اساس حرکت Motion چگونه است ؟

در سیستم های تحت شبکه اگر نیاز به ذخیره سازی بر اساس حرکت دارید علاوه بر تنظیم NVR در قسمت Record باید     از طریق Browser در قسمت Event دوربین (در هر برند متفاوت می باشد) Motion فعال شود ،در غیراینصورت تنظیمات NVR به تنهایی  کافی نمی باشد

فرمت ذخیره سازی H265 Plus چگونه عمل می کند ?

این سیستم در دستگاههای ضبط دوربین مداربسته  بدین صورت عمل می کند که در ابتدا تصویر محیط را گرفته و آن را بعنوان تصویر اصلی Background و فریم اصلی ذخیره سازی می نماید. سپس در این تصویر ذخیره شده، تمرکز اصلی را روی اشیاء متحرک می گذارد. زمانی که یک جسم متحرک وارد تصویر اصلی Background و این فریم می شود، H265+ تصویری از جسم متحرک را انتخاب و از آن بعنوان فریم اصلی و مرجع استفاده می کند. چنانچه آن جسم متحرک به حرکت خود ادامه دهد، فقط و فقط اطلاعات مربوط به جسم متحرک در هر فریم اضافه گشته و از باقی اطلاعات تکراری صرف نظر می کند و آنها را حذف می کند. پس از لحاظ فشرده سازی، فرمت H265+ مراحل زیر را دارد: 1- تکنولوژی کدگذاری طبق تصویر Background 2- کاهش بسیار زیاد Noise در تصاویر ذخیره سازی شده 3- کاهش نرخ بیت با حذف بیت های تکراری و اطلاعات اضافی . منبع : گروه علمی ویراکم

تفاوت بین AHD HDTVI HDCVI در چیست؟

در واقع هر سه نوع تکولوژی آنالوگ هستند و تصاویر با کیفیت بالایی را در بستر آنالوگ ارائه می دهند ، تکنولوژی HDTVI که در دوربین های هایک ویژن سری توربو اچ دی به کار رفته است کیفیت و مادندگاری بیشتری دارد وبرای اولین بار توسط یک شرکت ژاپنی تولید شده است. HDCVI تکنولوژی انحصاری شرکت چینی داهوا میباشد که که کیفیت دوربین های آنالوگ را تا 8 مگاپیکسل در بستر آنالوگ افزایش داده است . تکنولوژی AHD یا آنالوگ با کیفیت 720 و 1080 برای اولین بار توسط یک شرکت کره ای به نام NEXTCHIP ایجاد شده است که بیشترین کاربرد آن در دوربین های متفورقه یا بدونه اسم است . اما وجه تمایز این سه تکنولوژی  ماندگاری کیفیت ، قدرت DVR ها ، و پردازنده های تصاویر است که موجب برتری می شود ، از این لحاظ HDTVI با توجه به نوع تکنولوژی و قدرت DVR ها از نظر پردازش و کیفیت و ماندگاری همچنین کیفیت بالای دوربین ها و طول عمر مناسب برتری زیادی نسبت به AHD دارد ،همچنین HDCVI نیز مانند HDTVI از تمامی جهات برتر از AHD می باشد اما برتری تکنولوژی HDTVI نسبت به HDCVI در وضوح تصویر بیشتر ،شفافیت بالاتر و امکانات هوشمند دستگاههای DVR  آن می باشد .

چه نوعی از دوربین مداربسته مناسب کار من است؟

بستگی به مکانی که قرار است دوربین بسته شود 1-محیط بیرونی یا داخلی 2-میزان نور محیط  3-بزرگی و کوچکی مکان مورد نظر 4 -صنعتی  یا اداری و حتی مسکونی بودن محیط و عوامل دیگر بر انتخاب دوربین ها تاثیر گذار هستند که کارشناس مربوطه میتواند با توجه به شرایط موجود تصمیم مناسب بگیرد.