menuordersearch
hik24.ir

قابلیت ضبط لبه دوربین مداربسته (Edge Recording) ,

۱۳۹۶/۱/۲۵ جمعه
(0)
(0)
قابلیت ضبط لبه دوربین مداربسته (Edge Recording)
قابلیت ضبط لبه دوربین مداربسته (Edge Recording)

قابلیت ضبط لبه دوربین مداربسته (Edge Recording)

ضبط لبه یا Edge recording با نام های ضبط روی حافظه داخلی یا ضبط تصاویر آنبورد نیز شناخته می شود. در این حالت دوربین مداربسته تصاویر را به جای دستگاه جداگانه ضبط تصاویر (NVR) بر روی یک حافظه داخلی که در خود دوربین قرار دارد ذخیره می کند.

قابلیت ضبط لبه به شما انعطاف پذیری بیشتری در ضبط تصاویر می دهد و پایداری سیستم نظارتی شما را افزایش می دهد.

قابلیت Edge Recording چگونه عمل می نماید ؟

ذخیره تصاویر دوربین مداربسته بر روی یک کارت حافظه داخلی ضبط لبه نامیده می شود و این به این خاطر است که محل قرارگیری آن در لبه (Edge) سیستم نظارت تصویری شما قرار دارد نه در یک مکان مرکزی مانند دستگاه NVR که همه دوربینها و دستگاه های دیگر به آن متصل می باشند.

استفاده از دوربین های مداربسته با کارت حافظه SD ، محدودیت هایی در مقایسه با فضای بزرگ ذخیره سازی هارد دیسک کامپیوتر یا هارد دستگاه NVR دارند که باعث می شود استفاده از آنها زمانی مناسب باشد که بخواهید  مقدار کمتری از فایل های تصویری را ذخیره نمایید.

ضبط تصاویر با فعال کردن قابلیت تشخیص حرکت (Motion detection) باعث می شود تصاویر فقط هنگامی که حرکتی در آن رخ دهد ضبط شوند و می تواند تنها با ثبت وقایع در امتداد زمان در فضای ذخیره سازی ما صرفه جویی زیادی نماید. این قابلیت به خوبی با ضبط لبه عمل می کند.

اگر بودجه شما برای سیستم نظارت تصویری محدود باشد ، ضبط لبه یا Edge Recording می تواند به عنوان راه حل جایگزین سیستم های ذخیره سازی با حجم بالا برای کاهش بودجه استفاده شود.

اگرچه شما نیاز به خرید کارت حافظه SD برای هر دوربین مداربسته به صورت جداگانه دارید ، اما با این حال هزینه فضای ذخیره سازی در سیستم NVRR می تواند خیلی بیشتر از هزینه مورد نیاز برای این کارت های حافظه باشد.

علاوه بر آن اگر نیاز به ذخیره تصاویر برای مدت زمان طولانی ندارید ، ضبط لبه می تواند جوابگوی نیازهای نظارتی شما باشد و در هزینه های فضای ذخیره سازی تا حدود زیادی باعث صرفه جویی شود.

چگونه Edge Recording می تواند به شما کمک نماید ؟

ضبط لبه یک سیستم ذخیره سازی مقرون به صرفه را برای سیستم های نظارتی کوچک فراهم می کند اما علاوه بر آن انعطاف پذیری بیشتری را به سیستم شما می دهد و می تواند به عنوان یک فضای ذخیره سازی پشتیبان در سیستم شما مورد استفاده قرار بگیرد.

دوربین مداربسته با قابلیت ضبط لبه می تواند ویژگی های متفاوتی بر اساس شرکت سازنده داشته باشد. اما از جمله ویژگی های این سیستم می توان به موارد زیر اشاره نمود :

  • ضبط تصاویر بر روی کارت حافظه داخلی هنگامی که ارتباط با دستگاه ذخیره تصاویر مرکزی (NVR) قطع شده باشد.
  • ذخیره تصاویر دوربین مداربسته ای که نمی توان به راحتی آن را به دستگاه ذخیره تصاویر مرکزی وصل نماییم ، مانند مکان های راه دور و سیستم های نظارتی در حال حرکت مانند وسایل نقلیه
  • به حداقل رساندن پهنای باند شبکه با ارسال نکردن فایل های تصویری بزرگ و حجیم بر روی شبکه

ضبط لبه برای چه کاربری ساخته شده است ؟

ضبط لبه می تواند به عنوان فضای ذخیره سازی اصلی در یک سیستم نظارتی کوچک یا به عنوان بخشی از یک سیستم نظارتی بزرگ برای ذخیره و بازیابی تصاویر مورد استفاده قرار گیرد.

این قابلیت می تواند در کاربری های متفاوت و برای اهداف متفاوت مورد استفاده قرار گیرد ، که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • برای کسب و کارهای مختلف که قابلیت تشخیص حرکت در آنها فعال شده و تصاویر در شب و زمانی که مجموعه تعطیل می باشد فقط هنگامی که حرکتی در تصویر رخ دهد ضبط می شوند.
  • برای استفاده در منازل که تصاویر فقط هنگامی که صاحب خانه در منزل نیست ضبط می شوند.
  • برای استفاده در حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس و قطار که وصل کردن دوربین مداربسته به دستگاه NVR (ذخیره ساز مرکزی) مشکل می باشد.

ویژگی Edge Recording در بعضی از مدل های دوربین مداربسته تولید کنندگان برتر و معتر نظارتی مانند اکسیس ، موبوتیکس ، بوش و … موجود می باشد.
منبع :  nezarati.ir

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده